Tisková agentura OliMali

skoro on-line zpravodajství o pomoci lidem na Ukrajině, JINÁ UKRAJINA

Fotka týdne

Slečny "Žigulky"

Slečny "Žigulky"

Z diskuze...

Uličníci

Rubrika o pouličních projektech v terénu

Dnešním dnem jsme s dětmi rozjeli akci  "Sklep". Kopeme a dolujeme ve sklepě pod farou, kde prahneme udělat klub pro děti z ulice.
Poslední dobou máme veliký problém. Každé ráno v čase školy se rojí kolem fary a dole na chodbě fary klubko dětí, které ten den nešly do školy. Řešíme tak problém, co s nimi, protože do školy je není možné dostat žádným způsobem.
Posledni komentare
22.12.2009 14:20:12: Učte je na fařesmiley${1}
V našich plánech a myšlenkách je nějaké centrum pro děti tady u nás na faře. Ne všecko ale funguje tak, jak by mělo, jak bychom si představovali a proto je potřeba se hlavně modlit. Přečtěte si malý projekt. Je to zatím jen papír. Ale naše přání je všecko oživit.
Pro lepší pochopení situace některých dětí na Ukrajině napíšeme příběh kluka, který se jmenuje... třeba, Ivánek. Je mu 11 roků.
V sobotu přišlo do klubovny několik kluků a tak jsme se dohodli, že si postaví kousek od fary svoji vlastní chatku, bunkr, domeček... Bylo potřeba ale převážet cihly a přerovnat je na jiné místo.
Kousek za Tjačivem je pahorek s docela krkolomnou cestou nahoru a všichni tomu říkají Lysá hora, protože je opravdu dost holá. Tam jsme se vypravili na malý výlet po brigádě u kapličky.
 
Kontaktujte nás na: dracoondra@gmail.com