Tisková agentura OliMali

skoro on-line zpravodajství o pomoci lidem na Ukrajině, JINÁ UKRAJINA

Fotka týdne

Slečny "Žigulky"

Slečny "Žigulky"

Z diskuze...

Aktivity

Svěcení kaple Panny Marie v Melitopolu

V Melitopolu druhý dubnový týden vladyka Stepan svetil novou kapli Narození Panny Marie. Kaple je vlastně přebudovaný starý dům, kde se zbourali uvnitř stěny a vyloupla se z toho za přispění mnoha dobrých lidí kaplička. Přítomno bylo asi sto věřících.

Je to úžasné“, říká otec Petr Krenický a ukazuje fotky, jak stavby vypadala před započetím rekonstrukce a jak to vypadá teď.

Od 1.12.2010 působí otec Petr v Zaporižskej oblasti v melitopolském okrese a díky pochopení pro jeho misionářské dílo se dějí věci....

V Orlove jsme 26.12. postavili a posvětili nový chrám,“ vypráví otec Petr a dodává, že farnost už tvoří skoro sto věřících.

No a v Melitipoli jsme zakoupili domeček, který jsme přebudovali na kapličku,“usmívá se otec Petr. „K tomu patří i pozemek, na kterém můžeme postavit i chrám,“ dodává.

Doufáme, že o misii otce Petra bude stále větší zájem, aby kvetlal, zrála a přinášela plody.

Těžkostí je mnoho, ale v každém kříži můžeme vidět sílu Pána, který má pro nás mnoho, mnoho ohně Svatého Ducha,“ říká nadšeně pater Peter.

V dopise, který psal všem dobrodincům na konci napsal: „Modlím se za vás každý den, abychom neochabli v konání dobra a mohli stále víc chválit Pána, že společnými silami můžeme udělat mnoho dobrých věcí.“

Agentura OliMali

Žádné komentáře
 
Kontaktujte nás na: dracoondra@gmail.com